Par koncertcikla ideju un norisi tā mākslinieciskais vadītājs P. Vaickovskis atklāj: “Līdz šim notikušie četri kamermuzicēšanas vakari ir izdevušies sirsnīgi. Mencendorfa nama vēsturiskā gaisotne un brīnišķīgie mūziķi ir snieguši klausītājiem iespēju ne tikai dzirdēt mūziku un stāstījumus par to, bet būt priekšnesumam burtiskā nozīmē ļoti tuvu – tieši tas ir īpaši. Ir iecere uz sadarbību aicināt kamermūzikas žanrā gan pieredzējušus, gan jaunus mūziķus. Man tuva ir tieši renesanses un baroka laika estētika, bet nākotnē ir doma attīstīt šo ciklu, veidojot arī klasicisma un romantisma koncertprogrammas.”
Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena 7.00 eiro.
Koncerti notiek, sadarbojoties biedrībai “Musica Humana” un Mencendorfa namam, ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Turpmākie kamermūzikas cikla vakari:
2018. gada 27. oktobrī plkst.19.00
“Heinriha Šica Garīgie koncerti”
Aija Veismane /soprāns/, Dārta Treija /soprāns/, Kārlis Rūtentāls /tenors/, Māra Botmane /baroka čells/, Pēteris Vaickovskis /pozitīvs, mākslinieciskais vadītājs/.
2018. gada 10. novembrī plkst.19.00
“Mīlas madrigāli”
J
olanta Strikaite-Lapiņa /soprāns/, Ieva Nīmane /flautas/, Ainārs Paukšēns /viola da gamba/, Pēteris Vaickovskis /klavesīns, mākslinieciskais vadītājs/.
2018. gada 15.decembrī plkst.19.00
“Vācu baroka Ziemassvētki”
Senās mūzikas ansamblis “Ars Antiqua Riga”: Normunds Ķirsis /kontrtenors/, Jānis Kurševs /tenors/, Uģis Meņģelis /baritons/, Pēteris Vaickovskis /bass, mākslinieciskais vadītājs/, Ainārs Paukšēns /viola da gamba/, Jānis Pelše /pozitīvs/.